Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Nowoczesne wnętrza to bardzo często połączenie funkcjonalności z prostą estetyką. Urządzona w taki sposób minimalistyczna łazienka z prysznicem okaże się wygodna i jednocześnie spójna stylistycznie. Prezentowany typ designu koncentruje się na zachowaniu w pomieszczeniu tylko tego, co niezbędne. Decydując się na minimalistyczną łazienkę, warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystkie elementy zostaną dobrane tak, aby tworzyły zgraną, funkcjonalną i estetyczną całość. 

Minimalistyczna łazienka – wybór materiałów

Zastosowanie odpowiednich materiałów dobrze podkreśla naturę minimalistycznej łazienki z prysznicem. W zgodzie z tym stylem unika się artykułów takich jak prawdziwe drewno lub piaskowiec. Najczęściej używane są produkty sztuczne, czyli plastik, płyty PCV, szkło, metal, beton architektoniczny, dekoracyjne kamienie i różnego rodzaju płytki. Zwłaszcza te ostatnie mają duży wpływ na to, jak ostatecznie prezentować się będzie pomieszczenie. Płytki mogą imitować marmur, który pasuje do bieli i jednocześnie jest bardzo elegancki, ale także kamień lub deski. W minimalistycznej łazience z prysznicem sprawdzą się duże tafle o gładkiej fakturze.

Płytki z powodzeniem posłużą też jako ozdoby. Efekt ten osiąga się zarówno ich kształtem, na przykład celując w modele heksagonalne, jak i poprzez nadrukowanie na nich ciekawych wzorów. Zaleca się jednak, by taka dekoracja pomagała wyeksponować dane miejsce, jak na przykład samą kabinę prysznicową. 

Urządzenie przestrzeni i wybór wyposażenia do minimalistycznej łazienki

Modne ostatnio minimalistyczne wnętrza łazienek mają tak zagospodarowaną przestrzeń, by każdy jej element pełnił jakąś funkcję, a jednocześnie charakteryzował się określoną estetyką. Jest to ważne, zwłaszcza gdy nie masz do dyspozycji wielkich powierzchni. Dobrze jest wtedy w taki sposób dobrać meble, aby podczas ich użytkowania nic Ci nie przeszkadzało.

Zazwyczaj w pomieszczeniu można znaleźć miskę toaletową, umywalkę oraz prysznic. Inne elementy, takie jak pralkę, warto postawić w kuchni lub piwnicy. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na szafki i zabudowę kabiny.

Same meble są zazwyczaj gładkie, pozbawione zbędnych dekoracji oraz uchwytów. Ceramika ma formę jednolitych brył geometrycznych, a baterię instaluje się w wersji podtynkowej. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia oświetlenia. Lampy mają bardzo prostą konstrukcję i rozmieszczane są w wielu punktach wnętrza, co pozwala wyraźnie zaznaczyć jego charakter. W połączeniu z dużym lustrem optycznie powiększą kubaturę minimalistycznej łazienki z prysznicem.

Dodatki do łazienki z prysznicem

Wybierając akcesoria, takie jak wieszak na ręczniki, uchwyty na papier lub pojemnik na kosmetyki, warto pamiętać o ogólnym charakterze projektowanej przestrzeni. Jeśli meble odznaczają się bryłowatym kształtem, tworząc kompozycję prostokątów i kwadratów, to dobrym pomysłem będzie wprowadzenie dodatków powielających te motywy. Zbliżone odcienie kolorystyczne i gładkie powierzchnie na pewno dopasują się do całości.

Dobór kolorów w minimalistycznej łazience

Podobnie jak przy wyborze mebli i armatury, w tym przypadku także staramy się utrzymać wszystko w tym samym stylu. Jeśli łazienka minimalistyczna z prysznicem ma niewielki rozmiar, to świetnie sprawdzą się w niej biele i szarości, które w połączeniu z dużym lustrem pozwolą ją nieco optycznie powiększyć. Kolory powinny być proste, ale nie oznacza to, że należy za wszelką cenę unikać kontrastów. Za ich pomocą często tworzy się ciekawe efekty, łącząc czerń z bielą ceramiki i szarością mebli. Gdy celujesz w jednokolorową przestrzeń, zadbaj o to, by wszystkie barwy były w tym samym odcieniu.

Jeśli marzy Ci się minimalistyczna łazienka z prysznicem, ale nie wiesz, jak ją zaprojektować, zdaj się na nasze doświadczenie! Pomożemy Ci stworzyć projekt, który spełni Twoje oczekiwania i będzie łączył nowoczesny design z funkcjonalnością. Skontaktuj się z nami przez telefon lub formularz na stronie w celu dokonania darmowej wyceny.