Monstera

Monstera

Typ
Mieszkanie
Powierzchnia
90 M²
Zakres prac
Projekt i aranżacja

Jak każdy projekt i ten rozpoczęliśmy od szczegółowego wywiadu. Motywem przewodnim miała być zieleń. Na pierwszym planie pojawiły się więc rośliny. Jednym z naszych zadań, było zadbać o ich odpowiednią ekspozycję, umiejętne rozmieszczenie tak aby komponowały się z wnętrzem i były dla niego dekoracją.

Oprócz zielni położyliśmy również nacisk na detale i różnorodne formy, przykładem może być nakrapiany, kamienny stolik ze wzorem lastryko. Pojawiają się też metalowe lampy, geometryczne formy lustra i ściennych kwietników.
W kuchni warto zwrócić uwagę na podział kolorystyczny. Dzięki niemu, kuchnia nie dominuje nad salonem i jadalnią. Wtapia się w stylistykę wnętrza, ale przykuwa też wzrok delikatnym marmurowym blatem.
W progu mieszkania wita nas spokojne połączenie bieli i szarości. W nawiązaniu do stolika w salonie, na podłodze pojawia się lastryko. Tym razem bardziej stonowane, trzeba podkreślić też, że jest bardzo praktyczne.
Zieleń i naturalne kolory, idealnie sprawdzają się w sypialni. Zieleń uspokaja i koi. Jeśli mówimy o relaksie i odpoczynku, nie mogło tu zabraknąć otwartej przestrzeni na książki. Oczywiście dla kwiatów, także znaleźliśmy honorowe miejsce.
Na koniec łazienka, a w zasadzie pokój kąpielowy. Nieskromnie napiszemy, że wyszedł bosko. Soczysta zieleń kafli pięknie harmonizuje z ciemnoszarymi, kamiennymi kaflami. Możemy się tu poczuć jak na łonie natury.
Monstera Następny Vind