Vind

Vind

Typ
Mieszkanie dwupoziomowe
Metraż
120 M²
Rynek
Wtórny
Zakres prac
Projekt i aranżacja

Projekt mieszkania z rynku wtórnego. Tego typu mieszkania wymagają specjalnego podejścia i zaangażowania. W tym dwupoziomowym mieszkaniu, głównym założeniem było maksymalnie powiększyć przestrzeń. Klientowi zależało na przestronnym salonie z kuchnią i jadalnią, wygodnej łazience na parterze. Likwidacja jednego pokoju pozwoliła na uzyskanie tego założenia. Na piętrze zostawiliśmy dużą garderobę, pokój gościnny z funkcją gabinetu oraz sypialnię z prywatną łazienką.

Po wyburzeniach w salonie zostały dwa blisko siebie stojące słupy. Zostawianie ściany między nimi nie miało sensu. Pozostawienie pustej przestrzeni między nimi, w połączeniu z dostawionym narożnikiem, dawało obraz przypadkowości. Rozwiązaniem tego problemu okazała się instalacja z metaloplastyki, która utworzyła ażurową ścianę, nie ograniczając przestrzeni.
W jadalni warto zwrócić uwagę na piękny, drewniany stół na metalowej nodze. Uwagę również przykuwa regał z dekoracyjnym oświetleniem oraz frezowane, w pełnym połysku fronty sąsiedniej zabudowy.
Kuchnia miała być tłem dla salonu i jadalni. Jest prosta, elegancka ale nie dominująca. Daje poczucie przestrzeni, ale nie przytłacza. Oczywiście ważna była dla nas również funkcjonalność  i wygoda użytkowania.
Sypialnia była bardzo trudnym pomieszczeniem. Niska ścianka kolankowa ze skosami prawie na całej szerokości pokoju, powodowały efekt przytłoczenia. Ograliśmy to pionowymi pasami, zarówno w postaci różnej szerokości listew i jak pionowym wezgłowiem łóżka.
W łazience warto zwrócić uwagę na kafle nad wanną. Chcieliśmy stworzyć wrażenie pokoju kąpielowego, stąd też kafle dobraliśmy tak aby dawały efekt tapety. Ograniczyliśmy też ilość płytek w pozostałych miejscach, zamieniając je na płytę imitującą drewno.
Vind Następny Apple