Apple

Apple

Typ
Dom jednorodzinny
Powierzchnia
300 m²
Zakres prac
Projekt i aranżacja, meble na wymiar
Dodatki
Kler, Eurofirany

Projekt, nad którym pracowaliśmy bardzo długo. Inwestorzy zaufali nam w pełni. Mimo początkowego szoku, zdecydowali się na odważne i mało popularne połączenie kolorystyczne, geometryczną zabawę formą i wysokiej jakości materiały. Zaufali nam i oddali w nasze ręce również wykonanie mebli do całego domu. Efekt przerósł ich i nasze oczekiwania. My także jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i pięknej realizacji.

Warto zwrócić uwagę na schody: drewniane, dwukolorowe, dywanowe. Pierwsze siedem stopni polakierowano pod kolor kafli od spocznika w górę; są utrzymane w brązie dopasowanym do barwy parkietu. Ujęcie pokazuje zabawę formą. Drzwi wraz z wysoką ościeżnicą tworzą pionowe pasy.
W salonie postawiliśmy na czerń na ścianach. Wykonaliśmy je z czarnej lakierowanej płyty MDF. Znowu pojawiła się prosta forma pionowych i poziomych paneli, tworzących geometryczną całość.
Ważną rolę w całym domu odgrywa też piękna podłoga ułożona w jodełkę francuską. Mimo iż wnętrze jest nowoczesne, jej klasyczna forma idealnie komponuje się z pozostałymi elementami.
Kuchnia tak jak w wielu naszych projektach jest tłem dla salonu. Kolorystyka jest spójna z całością domu, ale nie dominująca. Przestrzeń jest częściowo przysłonięta pięknie wykonanym barkiem z forniru, orzecha amerykańskiego i białego konglomeratu.
Wykonaliśmy też kryte drzwi do spiżarni. Ich skrzydło tworzy jednolitą płaszczyznę ze ścianą. Można było jeszcze wykonać drzwi otwierane na klik, ale wygrała funkcjonalność. W kuchni lepiej otwierać je przy pomocy uchwytów.
Łazienka to tak naprawę salon kąpielowy. Wyłożona kaflami wielkoformatowymi na podłodze i ze ścianą z umywalkami. Ściany przy prysznicu wykończone są wysokimi na całe pomieszczenie taflami hartowanego szkła.
Sypialnię wyposażyliśmy w dużą szafę, choć nie było takiej potrzeby ze względu na sąsiadującą z pomieszczeniem garderobę. Ta wypełniła jednak przestrzeń i stała się tłem dla telewizora. Łóżko wykonaliśmy na specjalne zamówienie w Home&Living.
Z dbałości o szczegóły wspólnie z Klientami zdecydowaliśmy się na zastosowanie drzwi z odwrotną przylgą, tak by od strony korytarza wszystkie licowały ze ścianą.
Apple Następny Maine Coon