Maine Coon

Maine Coon

Typ
Dom jednorodzinny
Powierzchnia
120 m²
Zakres prac
Projekt i aranżacja, meble na wymiar

Projekt domu o powierzchni 120 m. Wcześniejsza znajomość Właścicieli domu sprawiła, że przeprojektowanie domu, było dla nas prawdziwą przyjemnością. Poprzednie realizacje były eleganckie, ale zdecydowanie bardziej nowoczesne. Tu wkradły się elementy stylizowane i klasyczne. Został zachowany przyjemny, ciepły odbiór.

Poprawiliśmy układ funkcjonalny salonu. W pierwotnej wersji, właściciele ustawili dwie ciężkie sofy, prostopadle do ściany telewizyjnej. Zmieniłyśmy je na narożnik, który otworzył przestrzeń salonu na jadalnie.
To co bardzo nam się spodobało, to piękny stół i ława z palisandru. Od razu przystaliśmy na propozycje Pani Domu, o zachowaniu mebli. Pozostałe meble zaprojektowaliśmy tak, by uzupełniały się i tworzyły nawzajem tło dla siebie. Żadne z nich nie dominowało.
Szafkę RTV dostosowaliśmy gabarytem do wielkość telewizora. Zadbaliśmy też, by spełniła wymagania Klienta, pod kątem przestrzeni na sprzęt audio. Masywną bryłę ubraliśmy w delikatne frezowane fronty i lekką, fornirowaną wnękę na sprzęty.
Najwięcej emocji przysporzyła lodówka. Nowa. Z kostkarką. Z punktu widzenia projektanta, wolno-stająca nie miała racji bytu, w tym projekcie. Niemniej jednak, stworzyliśmy dla niej przestrzeń. Otoczyłyśmy frontami, wentylacje zapewniłyśmy nie, standardową kratką, a wyfrezowanymi otworami.
Podwieszany zlew, to powinien być standard w każdym domu. Nie ma to jak sprzątanie „bez przeszkód”, okruszków z blatu. Piękny, śnieżnobiały blat z konglomeratu, pozwolił nam na takie rozwiązanie.
Sypialnia w hotelowym stylu. Wygodne i pięknie ubrane łóżko kontynentalne, blask lamp. Nieprzegadane, eleganckie wnętrze, sprzyjające odpoczynkowi.
Duża garderoba tuż obok sypialni, która z pań o niej nie marzy? Postawiliśmy tu na brak ograniczeń, stąd brak drzwi między pokojami. Zamknięte szafy i duża przestrzeń, pozwalają na takie rozwiązanie.
W sypialni najmłodszej lokatorki, zaprojektowaliśmy łóżko na wymiar. Przepięknie wykonane przez Home & Living Wnętrza. To ono gra pierwsze skrzypce zaraz po wejściu.
Sypialnia miała spełniać kilka funkcji. Oprócz przestrzeni do spania i przechowania, stworzyliśmy kącik do nauki i pracy.
Maine Coon Następny Emerald